Як привчити малюка до праці вдома

Отже, з якого ж віку і як привчити дитину до праці? Спробуємо розібратися. На жаль, в наш час молоді батьки стверджують, що їх дитина ще занадто мала, що у нього ще все попереду, пестять і плекають малюка, мовляв, хай хоч в дитинстві він не знає жодних проблем. І в цьому вони припускаються грубої помилки, яку потім дуже важко виправити. При подібному вихованні малюк звикає, що у нього немає ніяких обов’язків, за нього навіть розкидані їм іграшки приберуть батьки.

Заохочуй всі спроби малюка

Тому, чим раніше у твоєї дитини з’являться обов’язки, тим швидше він усвідомлює, що він є повноправним членом сім’ї, і її благополуччя залежить і від нього і його дій. Зрозуміло, праця малюка повинен бути йому посильною. Для початку, це може бути допомога в митті посуду, невмілі спроби допомогти тобі в прибиранні будинку. Всі діти дуже допитливі, вони повторюють дії дорослих. Частенько, при спробі малюка допомогти, батьки кажуть: «Відійди! Не заважай! ». А коли проходить час і батьки вже самі просять допомогти дитину, у нього вже такого бажання не виникає. Тому слід обов’язково заохочувати найменшу спробу дитини щось зробити самостійно, залучати його в щоденні сімейні справи. І не забувати при цьому заохочувати малюка! Але і перехвалювати не можна, представляючи будь-яке його дію, як подвиг.

Мамин помічник

Що стосується віку, то з 3 років вже можна доручати малюка виконувати окремі види робіт по будинку. Тут є декілька порад: будь-яка дія дитини повинно викликати радість, а робота в радість тоді, коли вона приносить задоволення.

Ні в якому разі не слід переробляти роботу на очах у дитини, важливо саме прагнення, а за якість роботи будете боротися пізніше, показуючи і пояснюючи малюкові, як і чому буде краще. Уникай нав’язування, запропонуй щось на його вибір. Якщо не знаєш з чого почати трудове виховання – почни з дитячих іграшок, і в перший раз проробіть це разом з дитиною (важливо показувати, як це робиться).

Допомога-гра

Постаратися зробити творчою працю

Самий ідеальний варіант – вибудувати весь процес прилучення до праці у формі гри. Також слід постаратися зробити більш творчими трудові обов’язки малюка, щоб його домашні обов’язки не перетворилися на трудову і болісну повинність. З віком, потрібно спробувати поступово привчити дитину самостійно брати на себе виконання невеликої частини домашніх обов’язків.

Якщо ти привчити малюка до самостійності, в майбутньому праця для нього буде не в тягар, тим легше він зможе долати труднощі. У ньому буде розвиватися ініціативність, а це якість дуже важливе для життя в нашому суспільстві.

Дорослішання

Це шлях до самостійності

Це шлях до самостійності. І тому відчуття самостійності потрібно малюкові не менше, ніж наша любов, щоб він надалі міг відчувати свою значущість у цьому світі. Праця сприяють формуванню цього почуття. Кожному легко дається те, що він вже неодноразово робив, тому дитину слід привчати до найрізноманітнішої домашньої праці. Той, хто нічого не навчився в дитинстві, проходить цю науку дорослим, і вона деколи дорого йому обходиться.

Звичка трудитися тримає людину в тонусі. Вона упевнена в собі, не знає ліні, має почуття відповідальності і вміє цінувати свій і чужий труд.

Працьовитість дає психічну стійкість по життю, виробляє веселий настрій і оптимістичний погляд на майбутнє, сприяє довголіттю. Праця дає відчуття повноти життя. Не віднімай це відчуття у своєї дитини, допоможи його розвинути.

З таким підходом до виховання свого малюка, ти можеш бути спокійна за його майбутнє і свою старість.