Імунітет у дітей

Дітей, які не хворіють, не існує. Але при дуже великій кількості самих різних захворювань на дітей доводяться майже виключно хвороби інфекційні.

Кожна людина зустрічається у своєму житті з величезним числом мікробів. А до тих пір, поки до більшості з них в організмі не буде вироблений імунітет, інфекційні хвороби - неминучість. Але завжди знайдеться мікроорганізм, від якого захисту немає. Тому хворіють усі - і діти, і дорослі. І абсолютно не принципово - хворіти або не хворіти. Важливо, як хворіти - наскільки часто і наскільки важко.

Імунітет - це здатність організму захищати себе, це не абстрактне поняття.Це конкретна система організму, конкретні органи, що синтезують абсолютно певні захисні речовини.

І робота цих самих органів багато в чому залежить від того, як і з яким навантаженням працюють інші системи, про які ми знаємо, які бачимо, які відчуваємо.

Захищати від всього, що для організму природним не є: від вірусів і бактерій, від отрут, від деяких ліків, від тих, що утворюються в самому організмі ненормальностей(ракових клітин, наприклад). Як це робиться і що при цьому утворюється - нехай знають лікарі.

Ви повинні знати, що у новонародженого майже така ж кров, як у його матері. Т. е. він вже має природжений імунітет до тих інфекційних хвороб, що перенесла мама. Проте це ненадовго, місяця на 3-4, в крайньому випадку, на 6(при природному вигодовуванні, зрозуміло). Тому правильно виховувати дитину дуже бажано з моменту народження, щоб до 3-6 місяців зробити його здатним боротися з інфекційними хворобами.

Батьки зобов'язані знати, що головною і абсолютно унікальною відмінною рисою новонародженого являється його здатність пристосовуватися до умов довкілля. Діти і до теперішнього часу благополучно з'являються на світ в юртах, чумах і вігвамах(пустелях, джунглях, горах, тайзі, тундрі і

т. д.). Новонароджений мало чого боїться, тому що до всього може пристосуватися, якщо йому небагато допомогти.Очевидно, що здатність людини протистояти інфекціям визначається імунітетом, вираженість якого залежить, перш за все, від способу життя. Природжена або придбана недостатність імунітету виявляється частими хворобами і, що сповна резонно, породжує у батьків бажання цей самий імунітет поліпшити — бажання сповна природне, особливо якщо вже встигли розгубити все те, що дала Природа новонародженому.   Але важливіше інше: протилежні дії (надлишкові їда і тепло, обмеження рухової активності) дуже швидко приводять до пригноблення імунітету (часті інфекційні хвороби) або до неправильності імунітету, тобто, начебто реагує, але не так, як необхідно (алергічні або інфекційно-алергічні хвороби). Але чим, скажіть, виявляється в нашій країні любов до дітей? Та зрозуміло чим — кращий одяг, краща їда (і те, і інше в достатній кількості) найкрасивіші іграшки (нічого по вулиці мотатися, он татко скільки грошей на «Лего» заплатив), а навчання — нам школи мало. Нам би ще японський вивчити та навчитися грати на скрипці.

Будьте здорові!